RAK (174)_panorama.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________________________
28.září 2011 : Mirek a Vilda

Roman je v Rakousku a Martin nemůže. Přesto jen ve dvou lidech jedeme kamsi za Vídeň abychom alespoň na jeden den prožili i letos nějakou tu feratu.Celkové náklady 1200 na celé auto není nic hrozného a zážitek mnohonásobně přesahuje.
Těsně před cílem v Payerbachu na nádraží navštěvujeme venkovní muzeum dopravy a auto odstavujeme v Preinu nad dědinou. Odtud hodinu ostře stoupáme k začátku feraty Hans von Haid Steg. Ta nám trvá asi 90 minut. Je tady pár zajímavých, ale i náročných míst a dva dlouhé a nezvyklé žebříky. Ferata končí na vrcholu u kříže , Preinerwand Kreuz 1783 mnm.
Sestupujeme k chatě kde dáváme pívo. Po svačině ostře klesáme po cestě dolů a okruh dokončujeme za zhruba 5 hodin. Následuje autoturistika pod několika mosty směr Semering k dvou vyhlídkám na úžasnou oblast tohoto kraje. Zpáteční cestu přerušujeme v Mikulově, kdesi dáváme zaslouženou večeři.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1913 | 33%)
Ne (1922 | 34%)
_______________________________________________________________________________________________________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one