RAK (174)_panorama.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Český Ráj 2011

ČESKÝ RÁJ

24.-26.duben2011: Mirek, Pavla, Lucka, Hanka,Tomáš, Ruda, Láďa, Dana, Karel, Vilda

 

Táta už strávil v Českém ráj 98 nocí no a já ho celkem dobře dotahuji. Ne že bych chtěl vyhrát, jen ten kraj prostě stojí hrozně za to a tyto místa představuji letos dalším lidem.

Jen pro přesnost je to moje desátá návštěva a 54 noc v kraji.

            Využíváme velikonoční svátky a trávíme neuvěřitelné 3 dny v Ráji. Společný sraz máme v 9 ne Prachově. Rozptyl 5minut čtyř aut je zárukou kvality a dochvilnosti všech účastníků. Kupuji po třiceti letech podrobnou mapu všech skal a snad poprvé mám dostatek času projít všechny cesty tady v Prachovkách. Okruh žluté, zelené, všechny vyhlídky i okruh se Šikmou věží padl podle plánu. Bonus dávám dle předpokladu a navštěvujeme vojenské muzeum v Újezdě pod Troskami a to hlavně kvůli vypravěči, který tady přednáší. Má přehled a nevykládá to jako dokument.  Jsem opět velmi spokojen. Na  Trosky vyrážíme z Ktové a máme zážitek, když na polní cestě ve čtyřech autech proháníme traktor po poli. Děda asi nechápal. Na Trosky je to hodně do kopce, ale stojí prostě za to. Je to takový symbol tohoto kraje. Poslední bonus je tátova skála nad Rovenskem. Dobře se po ní lozí. Ubytování dle předpokladu. V 17 hodin a frčíme do Evenu na jídlo. Je to nejlepší restaurace v Česku a to je co říct. Oni se tím nepyšní, to říkáme my, konzumenti. Teprve teď přijíždí za námi Lucka. V neděli Hruboskalsko se všemi bonusy – Lázně, Prameny, Blatník, Trůn, Maryáš, Krokodýl, Valdštejn, reliéfy Kopicova statku, vyhlídka u Lvíčka a na Kapelu, Adamovo Lože, Práchovna, Hrubica, Myší díra a Malý a Velký Kapucín. Ode dneška Malý a Velký Marcipán. Mariánská vyhlídka a hledaná Sahara. Večeře opět Even a druhý večírek.

            V pondělí dopoledne předáváme statek. Z návrhů Sychrov a Humprecht a být venku tvořím krátký plán Maloskalsko. Opět je to velmi podařené skalní město. Okruh po žluté trvá necelé 2 hodiny. Tomáš už je pryč a nyní odjíždí i Dana s Karlem. Dvě auta se přemisťují na Sychrov na prohlídku zámku a zahrady. Celý víkend končí kolem 17 hodiny v Evenu. Před rozloučením

se vytvořil říjnový termín, takže je jasné, že se nevidíme naposled. Island prostě v nás a s námi společně bude ještě hodně dlouho.  

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1913 | 33%)
Ne (1922 | 34%)
_______________________________________________________________________________________________________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one