RAK (174)_panorama.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________________________

ŽIJETE ?

První věta by hned měla být asi omluvná za ten nadpis. Co si to vůbec dovoluji pokládat takovou otázku. To zní, jako bych si myslel, že jen já dělám vše správně, ale tak to určitě není. Ten hlavní důvod je podělit se i o věci , které stály za to a nepatřily pod cestování. V momentě, když jsem napsal těchto pár vět, tak si teprve uvědomuji, že těch akcí na počátku roku 2010 bylo opět hodně.

ISLAND:  Podstata tohoto textu je asi v diashow, tedy obrázkové i filmové povídání Martina Loewa o Islandu. Letos tam doufám jedu a tak neuškodí o tomto skvostném ostrově se dozvědět nějaké informace podrobněji. Povídání bylo hodně podrobný, ale hlavně atraktivní. V plném sále B.Bakaly nám Martin představil ostrov v plné své kráse a podtrhl detaily, na které se těším. Každopádně to asi nebude dovolená do slunečních krajin, ale ty skvosty v podobě ledových ker, sopek Hekly a Krafly, teplých pramenů s gejzíry a vodopády v podobě evropské Niagáry asi budou stát za to.

JAPONSKO: Je to asi měsíc, co jsem se nechal zlákat na povídání o Japonsku. Přesunul jsem plány a ve čtvrtek vyrazil ve Šlapanicích na povídání o této zemi. U nás jsem nečekal nic vyjímečného, ale mýlil jsem se. Manželé Márovi povídali o Japonsku velmi dobrým způsobem. Fotek i vtipných příhod bylo hodně, takže pokud budete mít možnost někdy shlédnout jejich prezentaci jakékoliv země, určitě neváhejte!

VILA TUGENHATT: Toto povídání opět v sále Bakaly proběhlo v půli dubna. Vzhledem k tomu, že jsme na Mendlově Univerzitě tuto stavbu hodně probírali z hlediska designu a funkčnosti, byl jsem zvědav, co mi nového přinese přednáška spíše ze stavitelského hlediska. Jan Sapák je opravdovým odborníkem v oblasti této neuvěřitelné budovy a hlavně života Miese Van der Roha. O všem povídal a na všechny dotazy odpovídal, jako by Mies Van Rohe byl jeho bratr a celý život prožil vedle něj. Každopádně zajímavé to bylo na entou. Mnoho odborného výkladu, ale myslím, že jsem se v principech dobře orientoval. Ten důvod velikost díla zkusím trochu lajtsky vysvětlit – podstata je ve volnosti, který tvoří vzdušný pohled na prosklené patro o délce 35 metrů – tabule skla 3,3 metry na 4,9 metrů, kde šíře konzole je pouhých 11 cm a to 180 cm od kraji stavby, díky kovovému skeletu stavby. Z betonu nemožné. Celá stěna zasouvacích oken, tedy z největší místnosti se stává balkón. Nelze zapomenout na onyxovou stěnu, měnící barevnost dle slunečních paprsků. Velikost 7400m3,  podobný návrh 1923, vila postavena 1928, ale úplně proti požadavkům majitele – paní Tugenhatové.

GO: V lednu téměř každoročně navštěvuji Brněnské výstaviště. Je skvělé sbírat informace o nových místech u nás i v zahraničí. Svět je neuvěřitelná pokladnice a jednou v roce prostě přichází k nám.  

VÝSTAVA LODÍ :Brno-Černovice prezentuje výstavu modelů letadel, bitevních lodí i ponorek. Vše v poměru 1:100. V květnu proběhne dokonce bitva na brněnské přehradě.

BASKETBAL: poprvé jsem navštívil zápas 1. české ligy v Basketbalu. Bohužel Brno prohrálo s favority z Opavy. Chyběl mi krůček k výhře fotoaparátu. Dva lístky přede mnou i za mnou.

HOKEJ: Na Kometě už jsem dlouho nebyl. Bude to asi téměř deset let. Brzy to napravím. Naopak jsem se zašel podívat na moje kamarády. Trochu rychlosti chybí, ale jinak skoro jako Kometa

HRÚZA: Po více než roce jsem s Pavlou na koncertě. Naposledy to byl výborný koncert Support Lesbiens a nyní Michal Hrůza a Lenka Dusilová. S koncertem na Flédě jsem spokojen. Je to skvělej zážitek slyšet živě hudbu, navíc to nové album se mi zdá vážně dobré.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1913 | 33%)
Ne (1922 | 34%)
_______________________________________________________________________________________________________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one