RAK (174)_panorama.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Kokořínsko 2009

Labsko.JPG
017 do Boleslavi (2).JPG
016 Houska (33).JPG
Labsko (1).JPG
Nymburk.JPG
Pokličky.JPG
Veltrusy.JPG
Veltrusy (1).JPG
sochy V.Levého.JPG
sochy V.Levého (1).JPG
sochy V.Levého (2).JPG
Šemánovcký důl.JPG
Mělník.JPG
016 Houska (36).JPG

KOKOŘÍNSKO

4.- 6.červenec 2009 : Mirek Škorpík a Lukáš Klement.   – 210 Km ( 54km+ 66km +91 km)

Asi již třetím rokem čelím názorům, že nádherná a zajímavá místa pro cyklo-výlet došla. Samozřejmě po skvělé Berounce je těžké hledat vhodnou konkurenci, ale mě se podařila naplánovat opět akce La Fantastica v podobě Kokořínska. Nechybělo snad nic- hrady, skály, výhledy, krásná příroda i úchvatná cesta Polabskými stezkami.

 

Vlak nás dopravuje do Nelahozevsi v 10:30. Zámek, most Mířejovice, Veltrusy – barokní zámek (270ha, park s pavilóny (cykloprůvodce), sfinga, jeskyň. Po cyklostezce valíme do Mělníku. 2x brod krajem Labe nám cestu velmi zatraktivnil. Mělník, renesanční zámek, věž, koukáme na slavný soutok – Labe a Vltava. V pizzerii slyšíme o deštivé kalamitě v Ústí. Není to daleko a tak raději přejíždímě do Liběchova, kde navštěvujeme přírodní památky, tedy sochařské umění na pískovcových sochách V.Levého z roku 1850. – Klácenka se sochami J.Žizky, Prokopa Holého, poté obří sochy - Čertovy Hlavy. Na opačné straně údolí nacházíme Máří Magdalénu, Harfenici a Hada.

Had začíná náš druhý den, ve kterém celkem detailně projíždíme celé Kokořínsko. Tupadly, Hluboký důl, Vidinský důl, asi nejhezčí Šemánovický důl a po projetí navštěvujeme místní jeskyni s hnízdišti netopýrů – Klemperku. Kokořín -  gotický hrad, opět věž, Kokořínský důl – dáváme výpečky a místně tradiční Krušovice. Kokořín bez pokliček asi ani nejde, takže další naše šlapání vede tam. Moje vybrečená Sněhurka a sedm trpaslíků. (pokořil jsem dva poslední). Lukin žmurká další vodu a převléká asi páté triko. Stoupání na Housku stejně jako na čerty na jejím nádvoří se asi jen tak nedá zapomenout. Průvodce na hradě byl velmi výjimečný. (jáma do pekla-mladík-stařec, vazba na Bezděz- Děs a Běs, ozvěna, my to umíme – s peklem). S několikahodinovým pohledem na Bezděz opouštíme tuto krajinu směrem na Mladou Boleslav. Večer najít jídlo v restauraci byl nadlidský výkon a tak jsme se spokojili s Mexickou klobásou.

Ráno Michalovická Putna, náměstí v Ml.Boleslavi a začínáme se přibližovat k Brnu. V 11 hodin jsme v Nymburku. Pivko, náměstí, most, zmrzlina, hradby a jedem na tu parádu. Cyklostezka kolem Labe je prostě neuvěřitelná. 8 km do Poděbrad uběhlo v mžiku. Pohled na desítky cyklistů a hlavně inlainistů byl povzbuzující – prostě radost ze sportu a přírody. Poděbrady kolonáda, jídlo na Polabském Václaváku na Cidlině, Libice a Kolín. Drobný déšť v Brně nám náladu nepokazil,  prostě La Fantastica.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1913 | 33%)
Ne (1922 | 34%)
_______________________________________________________________________________________________________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one