RAK (174)_panorama.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Slovenský ráj 2008

Spišský nový hrad (1).JPG
Prielom Hornádu.JPG
Piecky 2.JPG
Tomašovský výhlad.JPG
Súlovské skály.JPG
Suchá belá (1).JPG
Suchá belá.JPG
Spišský nový hrad.JPG
Sokolí dolina.JPG
Piecky 1.JPG
Piecky.JPG
Hrabušice.JPG
Demanovská ledová.JPG
Demanovská ledová.JPG

SLOVENSKÝ RÁJ

9.- 16.srpna 2008 : Mirek Škorpík, Pavla Beránková, Martin, Hanka, Míša, Ondra a Eliška Boháčkovi, Roman Brzobohatý, Vít Boháček, Lucka Konečná, Tibor Varga, Milan Mrvka+ Michaela, Jarek+ Hana Frankovi.                                                                                

 

Opět se vydařila dovolená ve velkém počtu, ba dokonce jsme navštívili krajinu naprosto odlišnou oproti předchozím létům. Vysoké hory, cykloturistiku a pískovcové skály vystřídal kraj roklin a atraktivních dřevěných i kovových žebříků….prostě opět paráda.

I přesto, že po cestě prší, zastavujeme v dešti na krátké zastávce. Manínská Tiesňava  je velmi atraktivní úsek a tak desetiminutová pauza na 3 metry široké silnici  mezi skalami stojí za to. V Popradě nakupujeme větší zásobu jídla i pití a navečer se ubytováváme v našem baráku v Hrabušicích. Opět se zlepšujeme–vila jako hrad, kožená sedačka, vše dokonalý.

PIECKY :Ráno se busem odvážíme asi 8 km na Pílu. První naše roklina se nazývá Piecky. Je to roklina sousedící s Velkým Sokolem. Po několikanásobném přeskakování potůčku nás vítá první vodopád a velký žebřík. Druhou půlku vyplňuje Glacká cesta, která nás dovádí na vrchol Geravy s koňmi. Odtud poslední hodinu sestupujeme do Dědinek, dáváme na lodi strašné jídlo a odjíždíme 2 hodiny busem přes N.Ves do Hrabušic. Martin za námi přijíždí z Čech.11km .                             

HORNÁD + SOKOLÍ. R.: Pondělí vyrážíme na Hrdlo Hornádu a pokračujeme polovinou Prielomu Hornádu. Na mostě odbočujeme a stoupáme Kláštoriskovou roklinou na Kláštorisko. Peníze na jedno pivo obětujeme, ovšem ty služby na Slovensku, to je děs. Sestupujeme dolů k začátku Sokolí rokliny, kde stoupáme bokem dlouhého Závojového vodopádu. Poté dolů opět na Pílu, kde jsem bleskurychle doběhl pro auto na Podlesok.

Zvládli jsme nejdelší den - 23 + 4 km.

 

SPIŠSKÝ HRAD: I my potřebujeme odpočinek.

Hrad skvělý, Levoča moc pěkná, jídlo v Nové Vsi dobré. Problém byl, že jsme se nemohli najít. To nevymyslíš!

 

VELKÝ KYSEL : Autem se přemisťujeme do Tomašovců. Naštěstí auta jedou zpět. Kousíček to máme na Tomašovský výhled, rychle dolů a kolem Letanovského mlýna jdeme druhou polovinu Prielomu Hornádu. Po žluté na Kláštorisko, kde máme sraz s Jarkem a Hankou. Poté Velký Kysel s odbočkou na Velký vodopád (asi nejlepší část celého Slovenského ráje) a nakonec z kopce dolů na Podlesok.  Odměnou nám je večerní koupání v termálech ve Vrbově (setkání-Roman a Ola z Turecka). Dnes 22 km.

 

SUCHÁ BELÁ : Nemůžeme si nechat ujít nejnavštěvovanější dolinu. Necháváme ji na den, kdy má být špatně a bohužel je. Na druhou stranu cesta po mokrých žebřících se taky musí prožít a den není dlouhý. Dnes s námi jde  i Martin a dnešek se dá dělit na hodinu Suché Belé bez deště, hodinu v dešti a hodinu a půl dolů. Den končíme v Hrabušicích v hospodě. Večer jako každý den opékání, nějaká bambule vína a zábava v podobě petangu a hraní s děckama na schovku. Dnes 11 km.

 

 

DOBŠÍNSKÁ J. + ZEJMARSKÁ R. : Ten náročný plán už máme letos za sebou a tak je tu opět takový lehčí den. Cena 200 sk. za Dobšinskou Ľadovou jeskyň je opět přestřelená a navíc ty toalety - fakt obdiv. Přejíždíme a v rychlosti zvládáme nejkratší  Zejmarskou roklinu. Romča jede dlouhou lanovkou dolů. Auty přes cikánské vesnice se vracíme do Hrabušic                           

Cestou zpět moje auto zastavuje v nádherné krajině Súlovských skal. S Tiborem během 80 minut obcházíme atraktivní hlavní okruh. Někdy se sem ještě musím vrátit. V Kunovicích dáváme jídlo a v podvečer přijíždíme domů. Doufám, že ostatní byly spokojení, stejně jako já.                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1913 | 33%)
Ne (1922 | 34%)
_______________________________________________________________________________________________________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one