RAK (174)_panorama.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________________________
Sirotčí hrádek.jpg
Obora.jpg
z Turoldu.jpg
Dívčí hrady.jpg
Dívčí hrady.jpg
Mikulov.jpg

PÁLAVA

18. dubna 2004 : Mirek a Pavla, Roman Brzobohatý , Martin, Hanka a Michalka Boháčkovi

 

 

Podle mého názoru poznat dobře Pálavu znamená projít její hřebenovku. Nejlepší varianta mi příjde vlakem ráno do Popic, odtud přes pole do Strachotína, přes hráz do Věstonic. Tam začíná výstup na masiv Pavlovských vrchů vlevo na Děvičky – zříceninu hradu. Po hřebeni se přechází kolem Děvína a kouzelných bílých vápencových skal dolů kolem studánky do Klentnice. Po chvíli opět stoupání na Sirotčí hrádek a přes Stolovou horu se ukončí hlavní masiv Pálavy. Na silnici vedoucí do Mikulova se prochází kolem Kočičí skály a pěší trasa vede kolem vinic z pravé strany Turoldu. Dá se navštívit stále populárnější suchá jeskyně na Turoldu. V Mikulově se přes Kozí hrádek a zámek dostaneme blíže k nádraží, kde najdeme vhodnou restauraci pro odměnu za zvládnutí celé akce. Její délka činí 18 kilometrů a určitě stojí za to.

 

Martin s námi jde okruh z Věstonic přes Dívčí hray do Klenotnice a zpět. My v 16 hodin odjíždíme vlakem do Brna.

19. květen 2007 : Mirek a Pavla, Roman Brzobohatý, Petra, Miloš a Věra

 

 

Na sraz Bambulendu nečekaně dorazil i Miloš a tím celý den ještě zpříjemnil. Byla pohoda, dali jsme i pivko a počasí vyšlo výborně. V Mikulově jsme dali jídlo a společně jeli vlakem do Brna. Pochvala Petře – zvládnout to v šestém měsíci je obdivuhodné.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1913 | 33%)
Ne (1922 | 34%)
_______________________________________________________________________________________________________________
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one